Unii dintre români au votat SCHIMBAREA, cu personaje sulfuroase precum Sosoanca, Simion, Georgescu, Garcea, Becali, Anamaria Gavrilă cu găștile din AUR, POT, SOS.
Cu aceștia se regăsesc unii romani! Asa considera ei ca ar trebui sa arate România in timp ce se bat cu pumnii in piept ca sunt patrioti!
Cam asta este rezultatul alegerilor parlamentare când tu asculți zilnic manele, citești doar propoziții inepte de pe rețelele sociale, bacul este prea greu de luat, școala este doar un loc de recreere, ramai toată viata ta pe salariul minim, dar iti iei ultimul Iphone in rate, masina tot asa de firma second-hand evident, crezând ca ți se cuvin și apoi, dai vina pe politicieni ca o duci greu!
Asa cred ei ca elementele astea le vor face viata mai ușoară! Într-adevăr, sunt unii și cu studii superioare ce cred ca ăștia vor schimba lucrurile, dar aceia au aceleași frustrări infantile ca prima categorie de oameni amintita mai sus, diploma de hârtie fiind singura diferența dintre ele.
Democrația, haine grele pentru mulți! Asta ca să nu îi mai amintim pe foști capsunari din Italia și Spania, ce s-au dus în Vest cu 4 clase, au făcut mai mulți bani decât făceau ei in tara lor în care PSD ul era veșnic la putere tot din cauza faptului ca ei îl votau, anii grei pentru ei au trecut, acumulând frustrări peste frustrări, transmițându-le copiilor lor aceleași frustrări și nimic rațional, gen: „pune mana pe carte ca să nu ai parte de ce am avut eu” și uite asa, rezulta o nouă clasă politică cu infractori, cu analfabeți instituționali, cu personaje care mai degrabă ar trebui sa ocupe un loc la Obreja și care în Parlament, fac imaginea tarii asteia, săracuta și mai grav vor face legi.
Vor trece ani gri și grei peste noi, din păcate, pana vor disparea astfel de indivizi sulfuroși!
